Avon Mark Gel Shine - lakiery do paznokci zastępujące hybrydę?
05 lipca
Lakiery hybrydowe z wielkim impetem wdarły się na rynek kosmetyczny i wyparły tradycyjne lakiery do paznokci, oferując tym samym trwały i pełen blasku manikiur z mnóstwem możliwości jego ozdabiania. Niemniej jednak nie każdy może być z nich zadowolony, bo w pewnym stopniu osłabia paznokcie, szczególnie te, które z natury są i tak kruche czy łamliwe. Będąc posiadaczką takich właśnie paznokci, stale szukam alternatyw dla hybryd, aby moje paznokcie były w dobrej formie, ale jednocześnie, aby manikiur utrzymał się stosunkowo długo i nie tracił nic na swym blasku. Alternatywą dla lakierów hybrydowych mają być nowe lakiery Avon Mark Gel Shine, dające efekt żelowego manikiuru. Czy faktycznie warto zwrócić na nie uwagę i jak długo wytrzymują na paznokciach bez większego uszczerbku?
"Żelowy lakier do paznokci Avon - formuła 7 w 1 dla pięknych i zdrowych paznokci Jego formuła sprawia, że w łatwy sposób uzyskasz efekt salonowego manicure, wzmacniając również strukturę płytki. Ten lakier pokryje paznokcie barwą, zapewniając ochronę koloru, bez konieczności użycia lampy UV".
Lakiery Avon Mark Gel Shine dostępne są w 32 odcieniach, ja chciałabym Wam dziś przedstawić 3 z nich (Mint to Be, Sparkle Lens, Holographic Capture) oraz Top Coat, zabezpieczający lakier, przedłużający jego trwałość i nadający blask.
Formuła lakierów oparta jest aż na 7 funkcjach:
1. Połysk2. Efekt żelowego wykończenia
3. Żywy, głęboki kolor
4. Warstwa bazy
5. Warstwa wierzchnia
6. Ochrona
7. Wzmocnienie
Moje paznokcie są bardzo problematyczne i nigdy tego nie ukrywałam, dlatego właśnie mało jest u mnie postów paznokciowych, bo zwyczajnie brakuje mi cierpliwości do moich pazurków. Z natury są cienkie i kruche, stosowanie lakierów hybrydowych w 99% potęguje ich osłabienie, rozdwajają się i pękają, nawet wtedy kiedy są pomalowane. Hybryda najdłużej trzyma się tydzień, ale zazwyczaj lakiery po prostu odpadają od płytki po 3-4 dniach, nawet wówczas, kiedy nakładam zwiększający przyczepność primer. Po zwykłe lakiery już nawet nie sięgam, bo słabo prezentują się na paznokciach, nie mają żadnego blasku i bardzo szybko się ścierają. Byłam bardzo ciekawa żelowej formuły lakierów Avon Mark, dlatego jak tylko trafiły w moje ręce to niemal od razu zabrałam się za malowanie paznokcie.
Przede wszystkim na uwagę zasługuje konsystencja, jest średnio gęsta, widać, że to nie jest zwykły lakier, ale mimo tego bardzo dobrze maluje się nimi płytkę, pędzelki są płaskie i dokładnie rozprowadzają lakier, nawet pod samą płytkę i przy brzegach. Zaskakująco szybko schną, myślałam, że będę czekać w nieskończoność, aby położyć top coat, a w zasadzie po chwili zabezpieczałam nim każdy pomalowany paznokieć.
Moim ulubieńcem został miętowy kolor, idealny wakacyjny kolor, zwraca uwagę i w połączeniu z z efektem holo daje naprawdę fajny efekt.
Aby uzyskać pełne krycie trzeba nałożyć dwie warstwy, nie ma co przesadzać z ich grubością, bo lakier będzie dłużej schnął.
Top coat bardzo ładnie nabłyszcza kolorowy lakier, dzięki czemu paznokcie do złudzenia wyglądają jakby były pomalowane lakierem hybrydowym.
Lakiery w trakcie użytkowania nie odpryskują, nie ma też mowy o żadnych wgnieceniach na lakierze czy też pęknięciach paznokcia. Zmywanie ich jest szybkie i bezproblemowe, nie trzeba trzeć płytki czy też wybitnie mocno przyciskać płatek do paznokcia.
A jak jest z trwałością?
Otóż lakiery w bardzo dobrym stanie wytrwały u mnie 4 dni, następnego dni zaczęły się ścierać końcówki. Nie było to jakoś mocno widoczne, ale siódmego dnia zmyłam już całkowicie lakier, bo już mi się znudził kolor. Powiecie pewnie, że trwałość jest bardzo słaba, ale tak jak mówię, mam zniszczone i kruche paznokcie, tak więc nie oczekiwałam nie wiadomo jakich efektów i nawet nie oczekiwałam trwałości porównywalnej do hybryd. Niemniej jednak, biorąc pod uwagę, że hybrydy u mnie też po kilku dniach odpadają, to uważam, że lakiery są godne uwagi, nie niszczą płytki paznokcia, mają przepiękne kolorki, a być może na zdrowych paznokciach będą utrzymywały się dłużej.
Zalety:
- duża gama kolorystyczna, w tym efekt holo
- żelowa konsystencja nie sprawiająca problemów podczas malowania
- nie niszczy płytki paznokcia
- zmywa się jak zwykły lakier
- intensywny kolor
- trwałość do 7 dni
- dodatkowe pokrycie topem zapewnia piękny blask imitujący hybrydę
Jak widzicie, nie znalazłam w nich żadnej wady, choć pewnie część z Was powie, że nie są zbyt trwałe czy też potrzeba dwóch warstw, aby uzyskać pełne krycie. Po pierwsze dla mnie trwałość 5-6 dni to w przypadku moich zniszczonych paznokci jest bardzo dobrym rezultatem, a po drugim nawet w przypadku hybryd nakładam dwie warstwy lakieru. Uważam że żelowe lakiery Avon Mark Gel Shine to z pewnością ciekawa alternatywa dla lakieru hybrydowego i sposób na nadanie swoim paznokciom długotrwałego blasku. Miętowy kolorek będzie mi intensywnie towarzyszył podczas tegorocznych wakacji.
Znacie lakiery Avon Mark Gel Shine, miałyście z nimi do czynienia? Co o nich sądzicie, jak jest z ich trwałością u Was?

44 komentarze
Ucieszyłabym się, gdyby lakier wytrzymał u mnie 5 dni :)
OdpowiedzUsuńpowiem Ci, ze ja zazdroszczę dziewczynom, które piszą że u nich lakiery trzymają się co najmniej tydzień, u mnie 4 dni to super wynik :D
Usuńładne pazurki i dość dobra trwałość, ja mam paznokcie jak papier, żadne lakier po za hybrydami nie trzyma się dobrze
OdpowiedzUsuńJa nie przepadam za ich produktami kiedyś miałam z jakiejś innej linii ich lakiery i u mnie ich trwałość to była do pierwszego umycia dłoni :D
OdpowiedzUsuńJa jednak preferuję hybrydy, 4 dni to dla mnie za krótko.
OdpowiedzUsuńPiękne kolory masz na pazurkach :)
OdpowiedzUsuńTej serii nie znam, ale zanim zaczęłam robić hybrydy, często sięgałam po lakiery marki Avon i byłam z nich bardzo zadowolona :) Paznokcie u stóp zdarza mi się nadal malować tradycyjnymi lakierami, więc kiedyś z chęcią wypróbuję tą serię ;)
OdpowiedzUsuńpaznokcie u stóp również maluję tradycyjnymi lakierami, bo o dziwo, wytrzymują tam grubo ponad tydzień :D
UsuńŁadne kolory, ale nadal chyba wolę jednak hybryde:D
OdpowiedzUsuńTen błyszczący ma fajny kolor, ale już widzę jak ciężko go zmyć.
OdpowiedzUsuńtrzeba odrobinę dłużej trzymać nasączony zmywaczem wacik i to wszystko, większych problemów ze zmyciem nie ma ;-)
Usuńoch chciałabym taki lakier co by wytrzymał 7 dni ;) Kolorki bardzo ładne :)
OdpowiedzUsuńtych lakierów Avon nie znam. niebieski jest śliczny
OdpowiedzUsuńnie miałam jeszcze okazji ich uzywac
OdpowiedzUsuńBlekitny przykul moja uwage :)
OdpowiedzUsuńJak zapewne się domyślasz, preferuję hybrydy ale jeśli te wytrzymują 4 dni bez uszczerbku to uważam, że to świetny wynik.
OdpowiedzUsuńDawno nie miałam nic z Avon'u :)
tak, wiem Aga że przepadłaś w temacie hybryd i wcale się nie dziwię, bo masz okazałą kolekcję :D
UsuńKopę czasu minęło odkąd ostatni raz używałam lakier Avon'u :) Ja do zwykłych lakierów już raczej nie wrócę, totalnie przepadłam w hybrydach :)
OdpowiedzUsuńhybrydy i ja lubię, jednak czasami zdradzam je na rzecz żelowych lakierów :-)
UsuńEfekt boski ! Nie słyszałam o nich 😭
OdpowiedzUsuńPatrząc na stan paznokci, można powiedzieć, że są trwałe :). Mięta bardzo ładna :)
OdpowiedzUsuńMiałam i całkiem fajne są. Ten turkusowy idealny na lato.
OdpowiedzUsuńzgadza się, turkus/mięta jest u mnie bardzo często w użyciu, idealny na wakacje :-)
Usuńnie zrezygnuję z hybryd które trzymają się u mnie 2 tygodnie, na pół biedy z odrostem 3 też dają radę :)
OdpowiedzUsuńwow! szczerze zazdroszczę, że tak długo utrzymują się u Ciebie hybrydy
UsuńW sumie ten błękit ładny.
OdpowiedzUsuńwww.natalia-i-jej-świat.pl
Mi absolutnie nic nie jest w stanie zastąpić hybrydy :)
OdpowiedzUsuńja z uwagi na moje słabe paznokcie robię sobie co jakiś czas przerwę od hybryd i sięgam po żelowe lakiery
UsuńPięknie wyglądają na Twoich paznokciach, u mnie mało który lakier wytrzymuje dłużej jak trzy dni :D
OdpowiedzUsuńu mnie z tym trzymaniem się lakieru to zależy, nie raz jest tak że po dwóch dniach złazi mi okropnie i muszę zmywać, a czasami jest tak, że 5-6 dni i wygląda dobrze :-)
UsuńKiedyś używałam tych lakkierów, teraz nosze żele i to jest niesamowita wygoda
OdpowiedzUsuńHybryd nie uzywam, bo paznokcie za szybko mi rosna - bez sensu jest niszczyc paznokciem czyms coma wytrzymac dwa tygodnie, skoro po tygodniu i tak musze zmyc lakier (pp tygodniu mam 2-3mm odrost).
OdpowiedzUsuńAle bardzo podobają mi się żele! Tyle, ze ja mam rimmela. U mnie tydzien w stanie idealnym wytrzymuja! A potem musze zmyc, ale na pewno wytrzymalyby jeszcze pare dni.
żelowe formuły to dla mnie świetne zastępstwo hybryd, moje paznokcie odpoczywają wtedy i nie są narażone na dodatkowe osłabienie
UsuńDla mnie niepełny tydzień utrzymywania się to jednak duża wada :P
OdpowiedzUsuńJak na zwykły lakier trwałość jest dobra. Do tego piękny wygląd i formuła zachęcają mnie do kupna
OdpowiedzUsuńDawno nie miałam nic z Avonu :-) Może kiedyś się skuszę na te lakiery, bo hybrydy jakoś mnie nie przekonały do siebie.
OdpowiedzUsuńNie znam, ale z chęcią bym wypróbowała te lakieraski.
OdpowiedzUsuńZnam te lakiery do paznokci i mogę je polecić bo są naprawdę fajne ;)
OdpowiedzUsuńNie znam ich, ale pierwszy kolorek bardzo przypadł mi do gustu. :)
OdpowiedzUsuńŚwietna alternatywa dla hybryd, których nie znoszę.
OdpowiedzUsuńPiękne kolorki :) Czasami sama tez używam takich lakierów, gdy po prostu brak mi czasu na hybrydy :)
OdpowiedzUsuńRewelacyjnie!
OdpowiedzUsuńWszystko fajnie. .Ale schnie dluuuugo
OdpowiedzUsuńTestowałam kiedyś te lakiery, ale jednak hybryda jest dla mnie najlepszym i najtrwalszym rozwiązaniem. Avon ma fajne lakiery, ale nie każda płytka paznokcia z nimi współpracuje. Moja totalnie nie. Na https://www.szychulska.pl/ znalazłam salon paznokci w Gdyni i okazało się, że salon Szychulska znajduje się blisko mnie. Teraz regularnie tam chodzę i dziewczyny dbają o mój manicure idealnie. Nie zamienię ich na inny salon, ponieważ jakość usług jest wysoka. Co nie zawsze spotykało mnie w innych salonach.
OdpowiedzUsuń