Naszyjniki z wisiorkiem – poznaj znaczenie ozdób z serduszkiem, literką, puzzle czy nieskończoność

10 września

Naszyjniki z wisiorkiem to element biżuteryjny, który sprawdza się praktycznie w każdej stylizacji. Nic więc dziwnego, że jest on tak często wybierany przez kobiety. Właśnie dlatego sprawdzimy dziś znaczenie poszczególnych ozdób.

Naszyjniki z przedłużeniem
Naszyjniki z przedłużeniem co prawda nie mają typowej zawieszki jednak warto ująć je w tym zestawieniu. Przede wszystkim dlatego, że jest to rozwiązanie dość uniwersalne, szczególnie polecane kobietą mogącym pochwalić się bardziej obfitymi kształtami. Zestawiać je należy z okrągłym dekoltem, a także gładkim, jednolitym materiałem.

Naszyjniki ważka
Zawieszka w kształcie ważki w dzisiejszych czasach oznacza odrodzenie po niekorzystnym okresie, a także aktywne wykorzystanie nadarzających się szans i możliwości. Niektóre przekonania idą o krok dalej i mówią iż naszyjnik ważka będzie oznaką samorozwoju, a także energii do działania. Będzie to więc bardzo dobry prezent dla osób, które wiodą aktywny tryb życia lub tych, które właśnie zakończyły pewien etap i chcą się od niego odciąć. Warto zaznaczyć, że znaczenie tej ozdoby jest różne dla poszczególnych rejonów świata. W Chinach jest to symbol niestałości uznawanej za słabość. Z kolei w Turcji ma biżuteria z ważką ma chronić jej właściciela przed złem i przyciąga do niego szczęście. W Japonii można spotkać się z symbolem ważki jako bardzo tajemniczego stworzenia.

Naszyjniki z literką
Zawieszka w kształcie literki zazwyczaj bierze się od imienia osoby, która ją nosi. Czasem jest to również pierwsza litera imienia ukochanej osoby np. „A” jak na stronie https://esclusiva.pl/Naszyjniki-z-literka . Warto zauważyć, że nie ma jednego szablonu wykonania takiej zawieszki. Oznacza to, że każdy naszyjnik z literką będzie inny. Także za sprawą zastosowanego kruszcu jak i dodatków np. w postaci cyrkonii. 

Naszyjniki róża
Róża nie tylko we florystyce, ale również jubilerstwie uznawana jest za symbol piękna. Jej walory doceniano już w starożytności, gdzie stała się atrybutem bogini piękna i płodności. Obecnie przypisuje się jej również symbolikę luksusu jak i doskonałości. Będzie to więc dobry prezent dla kobiety, którą uznaje się za bardzo urodziwą i zarazem wyjątkową.

Naszyjniki z motylkiem
Motyl uznawany jest za symbol nowego początku, który można utożsamiać z nowym rozdziałem w życiu. Życiu, które będzie barwne i szczęśliwe. Osoba nosząca naszyjnik z motylkiem powinna poczuć się bardziej niezależna, wolna, a także pełna energii do stawiania czoła stawianym jej wyzwaniom.

Naszyjniki nieskończoność
Naszyjnik z symbolem nieskończoności jest obecnie  jednym z najbardziej popularnych modeli. Zawiera wisiorek infinity, który występuje w kształcie poziomej płaskiej ósemki. Jego symbolika jest bardzo ciekawa i wieloznaczna. Wywodzi się z języka matematycznego, w którym służy do opisu liczb i funkcji w geometrii czy teorii mnogości oznaczając zawsze pojęcie, które nie ma końca. Może wyrażać przyjaźń czy miłość na zawsze lub odnosić się do określenia czasu jak wieczność.

Naszyjniki z serduszkiem
Serce w życiu jak i jubilerstwie ma kilka znaczeń. Najbardziej znanym i zawsze wymienianym na początku jest symbol miłości i żywionego uczucia. Dzięki temu kształtowi można przekazać informację „kocham Cię” bez zbędnych słów. Wyznanie to nie jest zarezerwowane wyłącznie dla pary zakochanych. Nic nie stoi na przeszkodzie, by naszyjnik z serduszkiem np. jak na stronie https://esclusiva.pl/Naszyjniki-z-serduszkiem został podarowany mamie, która nosiła swoje dziecko pod sercem, czy tez przyjaciółce, która jest najlepszym powiernikiem tajemnic. Uzupełnić te znaczenia należy jeszcze o wyraz: szczerości, dobroci, mądrości, zgody, prawdy, odwagi, czy nadziei. Naszyjnik z serduszkiem ma także zwiększać odwagę i wspierać w działaniu.

Naszyjniki klucz
Klucz ma obecnie dwa najistotniejsze znaczenia. W pierwszej wersji zawieszka klucz, będzie idealnym prezentem dla mamy lub ukochanej żony. Wszystko to zasługa jej symboliki. Uznaje się bowiem, że klucz jest oznaką szczęśliwej rodziny, a także domu. W drugiej wersji przyjmuje się, że klucz jest symbolem tajemnicy. Uchodzi za ozdobę służącą otwierani i zamykaniu mocy, czy energii. Dawniej kobiety nosiły na szyi klucze służące do otwierania różnego rodzaju skrytek lub szkatułek. Obecnie jest to już raczej tylko ozdoba, która jak widać ma niejednoznaczne znaczenie.

Naszyjniki ptak
Zawieszka w kształcie ptaka najczęściej oznacza pokój, a także świętość. Naszyjnik z jej udziałem ma z kolei nadawać właścicielowi swego rodzaju lekkości, a także wpływać na samozadowolenie. Najczęściej spotkać można naszyjnik z sową, która jest jednoznacznie kojarzona z mądrością. W ostatnim czasie sowa zyskuje godną rywalkę. Jest nią jaskółka, która uchodzi za symbol nadziei, miłości, a także szczęścia. Ma także oznaczać nadchodzące lub już zaistniałe przemiany. W szerszym pojęciu uznaje się ją za symbol lepszego jutra oraz życiowych zmian.

Naszyjniki puzzle
Naszyjniki z zawieszką w kształcie puzzla będą bardzo dobrym rozwiązaniem prezentowym, które można podarować bliskiej sercu osobie. Najczęściej wybierane są one wśród przyjaciółek, które chcą sobie za ich pośrednictwem okazać wzajemne oddanie i dopasowanie. Wiele takich naszyjników idealnych na prezent można znaleźć na stronie Esclusiva.pl Bardzo często na takiej zawieszce umieszczany jest specjalny grawer, który podkreśla znaczenie prezentu. Puzzel jest świetną alternatywą dla naszyjnika z serduszkiem, o którym napiszemy niżej.  

Naszyjniki kokardka
Naszyjnik kokardka to jedna z częściej wybieranych przez kobiety celebrytek. Wzór ten kojarzony jest przede wszystkim z czymś dziewczęcym i zabawnym. Zawieszka występująca zarówno w wersji złotej jak i srebrnej będzie bardzo dobrym pomysłem na prezent dla kobiet, które czują się młodo i chcą to podkreślić. 

A Wy po jakie naszyjniki sięgacie najchętniej?


Zobacz także

26 komentarze

 1. Naszyjnik z przedłużeniem jest śliczny i takie właśnie wybieram :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Śliczne są te łańcuszki, najbardziej podoba mi się 4-ty od góry :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Niektóre bardzo ładne, nigdy nie zwracałam uwagi na znaczenie, a aktualnie noszę serce :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Przepiękne naszyjniki. Fajna współpraca! Pozdrawiam!^^

  OdpowiedzUsuń
 5. Mi sie najbardziej podoba ten wisiorek z przedłużeniem i zawieszka w kształcie ptaka. Ja naszyjniki dość rzadko nosze bo rano w pośpiechu do pracy zazwyczaj zapominam

  OdpowiedzUsuń
 6. Naszyjnik z literka najbardziej przypadł mi do gustu. Najczęściej kupuje srebrne naszyjniki.

  OdpowiedzUsuń
 7. ten pierwszy mnie wręcz zauroczył ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. bardzo ładna biżuteria, czegoś takiego szukałam dla siostry na urodziny

  OdpowiedzUsuń
 9. jej ten pierwszy wygląda mega, chciałabym taki!

  OdpowiedzUsuń
 10. Naszyjniki z przedłużeniem mi się niesamowicie podobają, fajnie wysmuklają szyje i fajnie dopełniają większość stylizacji :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Ale piękne są te naszyjniki. Ten z przedłużeniem skradł moje serce.

  OdpowiedzUsuń
 12. Absolutnie podobają mi się wszystkie przedstawione propozycje. Bardzo lubię takie minimalistyczne łańcuszki, wisiorki

  OdpowiedzUsuń
 13. Urocze są te naszyjniki, ładne i subtelne.

  OdpowiedzUsuń
 14. Piekne, tez literka bardzo mi sie spodobal :D

  OdpowiedzUsuń
 15. Śliczne te łańcuszki, chociaż ja najchętniej noszę serca :)

  OdpowiedzUsuń
 16. Jeśli chodzi o łańcuszki to jestem zwolenniczką takiej delikatniejszej biżuterii. W przypadku kolczyków też, ale za to z pierścionkami i bransolekami szaleję :)

  OdpowiedzUsuń
 17. Łańcuszki z literką od imienia, różą i serduszkiem bardzo mi się podobają. Nie znałam wcześniej symboliki takich przywieszek

  OdpowiedzUsuń
 18. Nigdy nie przykładałam większej wagi do znaczenia wisiorków. Szukam takich, które po prostu wpadną mi w oko ;) Ostatnio najczęściej noszę proste serduszko :)

  OdpowiedzUsuń
 19. Piękne propozycje tutaj przedstawiłaś :) Najbardziej podobają mi się naszyjniki z zawieszkami w kształcie koła, serca lub znaku nieskończoności :)

  OdpowiedzUsuń
 20. Przepiękne są te naszyjniki. Zawsze kiedy gdzieś wychodzę dobieram biżuterię. Ostatnio często noszę naszyjnik z ważką <3

  OdpowiedzUsuń
 21. Kocham naszyjniki i to właśnie takie delikatne - tylko! Każda przedstawiona przez Ciebie propozycja bardzo mi się podoba, a jedna tak wpadła mi w oko, że chyba sobie zamówię ;)

  OdpowiedzUsuń
 22. Bardzo ładna i taka delikatna biżuteria:) Pozdrawiam:*

  OdpowiedzUsuń
 23. Ten z dluga zawieszka wyglada genialnie:)

  OdpowiedzUsuń
 24. o! i takie porady to mi się przydają! Zawsze mam problem jakie wybrać zawieszki

  OdpowiedzUsuń
 25. nie noszę żadnej biżuterii, wiec nie interesuję się za bardzo symboliką ;)

  OdpowiedzUsuń