Mycosan leczenie grzybicy paznokci - jak pozbyć się uciążliwego problemu?

28 lipca

Odkąd zrezygnowałam z domowego manikiuru i chodzę do zaufanej, sprawdzonej stylistki, nie mam najmniejszych problemów z paznokciami. Zarówno płytka paznokcia jak i skórki są zadbane i zdrowe, a ja mam pewność, że żadna niespodzianka mnie nie spotka.... Niestety nie zawsze tak było, i po wizycie u jednej manikiurzystki, nabawiłam się grzybicy jednego paznokcia, którą później musiałam długo leczyć. Nigdy wcześniej nie miałam do czynienia z taką przypadłością, ale dzięki pomocy znajomej z apteki, sięgnęłam po serum Mycosan, które w niecałe dwa tygodnie doprowadziło mój paznokieć do zdrowego wyglądu. Czym w ogóle jest grzybica, co ją może powodować i jak skutecznie wyleczyć? Odpowiedzi znajdziecie w poniższym wpisie. 
Czym jest grzybica paznokci?
Grzybica paznokci, inaczej zwana onychomikozą, jest zakażeniem grzybicznym paznokci, które powoduje ich stopniowe niszczenie. Charakteryzuje się zmianą wyglądu paznokcia, pogrubieniem i zżółknięciem płytki paznokciowej oraz jej oddzieleniem od łożyska paznokcia. Może występować ból, szczególnie podczas chodzenia. Bez leczenia stan prawdopodobnie się pogorszy, a zakażenie może rozprzestrzenić się na inne paznokcie, skórę  lub nawet na inne osoby.
Co może powodować grzybicę paznokci?
Wiele czynników sprzyja rozwojowi grzybicy paznokci; mikourazy, noszenie syntetycznych skarpet, zbyt wąskiego obuwia, uprawianie niektórych sportów, w tym pływania, turystyki pieszej, biegów długodystansowych, generalnie wszystkie sytuacje, w których stopy narażone są na pocenie, macerację, wilgoć i powtarzające się urazy. Grzybica paznokci rozwija się w wyniku zakażenia paznokci grzybami po wcześniejszym zakażeniu skóry, jak np. w przypadku grzybicy stóp (stopa atlety). Należy podkreślić, że niektóre osoby są bardziej podatne na grzybicę paznokci: chorzy na cukrzycę, chorzy z zaburzeniami krążenia, osoby, które w pracy muszą nosić obuwie ochronne itd. 
 
Czym jest serum Mycocan leczenie grzybicy paznokci?
Preparat Mycosan Grzybica Paznokci to serum w tubce o pojemności 5 ml, z pędzelkiem i 10 pilnikami. Służy do zwalczania i zapobiegania grzybicy paznokci. Wykazuje aktywność od pierwszego zastosowania. Rezultaty widoczne w ciągu dwóch tygodni przy regularnym stosowaniu zgodnie z ulotką. Mycosan Grzybica Paznokci to bezbarwne i bezzapachowe serum, wysycha w ciągu 2 minut.
Jakie wykazuje działanie?
Celowane działanie preparatu Mycosan Grzybica Paznokci szybko zatrzymuje rozwój najczęściej występujących grzybów, które odpowiadają za grzybicę paznokci. Wnika w strukturę paznokcia i stabilizuje ją, sprzyjając odnowie zdrowego paznokcia – paznokieć ulega regeneracji. Tworzy barierę ochronną, co pomaga uniknąć rozprzestrzeniania się grzybicy paznokci na inne obszary.
 
Sposób użycia
Preparat mogą stosować tylko dorośli i dzieci powyżej 4. roku życia. Przed użyciem umyć i osuszyć paznokcie, a tam, gdzie to konieczne, usunąć wszystkie ślady lakieru do paznokci.
 
Zwalczanie ostrego zakażenia
Zdjąć nakrętkę i delikatnie nakładać preparat Mycosan Grzybica Paznokci za pomocą aplikatora z pędzelkiem na zewnętrzną i wewnętrzną stronę uszkodzonego paznokcia 2 razy dziennie przez minimum 4 tygodnie bez przerwy. Następnie nakładać preparat raz dziennie, aż paznokieć odzyska zwyczajny wygląd.

Co tydzień obcinać paznokcie i usuwać możliwie najwięcej fragmentów oddzielonego paznokcia. Spiłować nadmiar pogrubiałej tkanki z zakażonego obszaru. Używać 1 pilnika na 1 paznokieć (i tylko raz, aby zapobiec szerzeniu się zakażenia).

Zapobieganie zakażeniu
Aby zmniejszyć ryzyko zakażenia otaczających paznokci, nakładać preparat Mycosan Grzybica Paznokci raz dziennie na zdrowe paznokcie, znajdujące się w pobliżu paznokci zakażonych grzybicą.
REASUMUJĄC: Serum Mycosan leczenie grzybicy paznokci to preparat, który szybko i skutecznie leczy zakażenie grzybiczne paznokci, ma wygodą postać tubki z pędzelkiem, a w opakowaniu znajdziemy pilniczki, dzięki którym będziemy spiłowywać uszkodzony paznokieć. Skutecznie ratuje paznokcie, w przypadku wystąpienia tej uciążliwej przypadłości.
Mieliście kiedykolwiek takie nieprzyjemne przygody z paznokciami?


Zobacz także

15 komentarze

 1. na całe szczęście nic takiego mi się nie przytrafiło

  OdpowiedzUsuń
 2. Właśnie ostatnio zauważyłam coś na swoim paznokciu. Wlansie szukałam czegoś dobrego. Sądzę że ten produkt będzie ok

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. polecam wypróbowanie, im szybciej zareagujesz tym szybciej wyleczysz

   Usuń
 3. Na szczęście nigdy nie miałam takiej przygody, ale dobrze, że poruszasz ten temat, bo dla wielu jest on wstydliwy i nie zawsze każdy potrafią sobie poradzić z problemem, który się pogłębia.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ważne aby od razu zareagować i podjąć leczenie bo coś takiego nie wyleczy się samo...

   Usuń
 4. Temat bardzo ważny a często ignorowany. Świetnie że o tym piszesz!

  OdpowiedzUsuń
 5. Dobrze wiedzieć, że jest coś takiego. Na szczęście nie mam takich problemów, nie noszę sztucznych skarpet, na basenie zakładam klapki.

  OdpowiedzUsuń
 6. wiem, że jak już przypałęta się grzybica to trudno jej się pozbyć, sama na szczęście nigdy jej nie miałam

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie miałam nigdy problemu z grzybicą

  OdpowiedzUsuń
 8. Co jak co to lepiej zapobiegać niż leczyć ale dobrze ze teraz tyle środków które rozwiązują problem

  OdpowiedzUsuń
 9. Na szczęście nie miałam jeszcze grzybicy na paznokciach, ale po każdej wizycie na basenie zapobiegawczo stosuję ten produkt.

  OdpowiedzUsuń
 10. Grzybica paznokci, to bardzo uciążliwa przypadłość, dlatego warto znać preparaty, dzięki którym można sobie poradzić z tym problemem lub mu zapobiec.

  OdpowiedzUsuń