Spotkanie blogerskie w Dermamedic Palace - praca i przyjemność w jednym

23 maja

Spotkania blogerskie to nie tylko okazja do zapoznania się z nowymi, ciekawymi markami kosmetycznymi, czy też poznaniem innych pasjonatów blogowania. To przede wszystkim możliwość poszerzenia swojej wiedzy z zakresu szeroko pojętej kosmetyki. W jednym z takich spotkań miałam przyjemność uczestniczyć, a mianowicie w spotkaniu zorganizowanym w Dermamedic Palace usytuowanym w Pałacu Kultury i Nauki. 


Wszystkich gości przywitała właścicielka Kliniki Kosmetologii i Medycyny Estetycznej Dermamedic Palace, pani Anna Szczepańska - osoba niezwykle ciepła i sympatyczna.

Na zdjęciu od lewej: właścicielka Anna Szczepańska i Olga Kisiel-Konopka PR manager Dermamedic Palace

Tematem przewodnim był wykład "Historia kosmetyków" przeprowadzony przez dr Krystynę Łuczak - Surówkę, jak również zaprezentowanie nowych marek kosmetycznych i możliwość oddania się w ręce profesjonalnych fryzjerek celem odświeżenia fryzury na wiosnę. :-)

Na zdjęciu: dr Krystyna Łuczak - Surówka

Część pierwsza, zdecydowanie teoretyczna, była pełna ciekawych informacji z zakresu historii kosmetyków, która sięga czasów starożytnych.. Tak, tak moje drogie, o swoje ciało dbały już kobiety w Egipcie czy też Rzymie, stosując wiele produktów, które znamy do dziś, np. olejki, pęsety czy też lusterka. Wiedziałyście, że ówczesnym kanonem piękna była Nefretete, żona faraona Echnatona? Jej imię znaczy "piękność nadchodzi". Pani Krystyna z pasją opowiadała o makijażu, ciekawostkach z nim związanych, jak choćby malowanie ust na czerwono było zarezerwowane tylko dla kobiet wysoko urodzonych, kobiety niższego stanu za takie wykroczenie były karane śmiercią! Jakby tego było mało, to obowiązującym typem urody była kobieta o jasnej karnacji, unikająca promieni słonecznych. Jeśli któraś miała ciemniejszy koloryt to wiadomym było, że była to prosta i biedna kobieta. Przegląd kosmetologii na przestrzeni wieków był niezwykle ciekawy i osobiście mogłabym go słuchać dłużej, ale wiadomo każda z Nas czekała na część mniej oficjalną. :-)


Miałyśmy również okazję poznać kosmetyki O'right - markę profesjonalnych produktów fryzjerskich, w pełni naturalnych, certyfikowanych i stworzonych z wyselekcjonowanych składników organicznych. Czy wiedziałyście, że butelki szamponów i odżywek są w 100% biodegradowalne? Mało tego, butelka posadzona w ziemi stanie się drzewem! :-) W Polce, markę O'right reprezentuje jedna z dwóch właścicielek Organics Beauty, pani Joanna Kwiecińska - Ćwir. 

Na zdjęciu: Joanna Kwiecińska - Ćwir i Olga Kisiel-Konopka PR manager Dermamedic Palace

O wygląd naszych pazurków na spotkaniu zadbały takie marki jak Pronails i Trind. 


Nie zabrakło poczęstunku i dobrego trunku :-)


Bardzo miłym końcowym akcentem była loteria z cudownymi nagrodami, wśród których były m.in. : biżuteria KOD polskiej projektantki Krystyny Odolińskiej, kosmetyki do pielęgnacji paznokci Trind, ekologiczne kosmetyki O'right oraz wielokolorowa lampka od Luminosfery. 

Oprócz tego każda z Nas dostała od Dermamedic Palace możliwość wybrania sobie zabiegu spośród 3 zaproponowanych: Cryolift - zabieg ujędrniający twarz łączący krioterapię z peelingiem, zabieg ujędrniający biust - brzuch i pośladki (tzw. 90/60/90) lub zabieg fryzjerski. Ja już wykorzystałam zaproszenie i niedługo przeczytacie o fenomenalnym zabiegu Cryolift.

A takie upominki dostała każda blogerka. :-) Już nie mogę się doczekać wypróbowania szamponu. 

Zobacz także

14 komentarze

 1. Świetne spotkanie, pozazdrościć :)

  OdpowiedzUsuń
 2. też byłam, super spotkanie, wykład o historii kosmetyków szalenie ciekawy!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. szkoda że wykład był krótki, ja mogłabym słuchać jeszcze dłużej :-)

   Usuń
  2. oj ja też, Pani Krystyna Łuczak-Surówka opowiadała tak ciekawie, a przy tym jest osobą tak ciepłą i przemiłą, że posłuchałabym dłużej :)

   Usuń
 3. Lubię czytać recenzję ze spotkań blogerek :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Żałuję, że nie byłam jeszcze na ani jednym takim spotkaniu. :D

  OdpowiedzUsuń
 5. widzę ,że spotkanie było udane :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Tylko raz byłam na spotkaniu blogowym i było tak fajne, że chętnie bym to powtórzyła :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. to było moje pierwsze spotkanie i jestem z niego bardzo zadowolona, z chęcią wzięłabym udział w kolejnym :-)

   Usuń
 7. Też bym chętnie posłuchała takiego wykładu :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Wykład był fenomenalny, dawno podczas wykładu nie czułam takiej pasji od prowadzącej osoby. Ciekawa jestem efektów i wrażeń po zabiegu ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. jestem już po zabiegu i dosłownie za chwilkę będzie relacja :-) powiem tylko tyle że było cudownie relaksująco :-)

   Usuń