Poplątane ścieżki Agaty Sawickiej - kontynuacja losów mieszkańców dworu w Zaleszycach

17 sierpnia

Moje pierwsze spotkanie z twórczością Agaty Sawickiej okazało się niezwykle udane, bo zakochałam się w pierwszym tomie opowieści o mieszkańcach dworu w Zaleszycach. Połączenie miłości, tajemnic i odległej historii, a do tego lekki i wciągający styl pisania autorki, sprawiły, że czekałam z ogromną niecierpliwością na kontynuację. W końcu w moje ręce trafiły "Poplątane ścieżki" wydane nakładem Wydawnictwa Dragon, w których poznałam dalsze losy Julianny, ale też historię babci Nusi, która, jak się okaże, jest nierozerwalnie związana z Zaleszycami. 
Julianna w Zaleszycach odnalazła nie tylko spokój i stabilizację życiową, ale przede wszystkim miłość u boku Daniela. Jako przewodniczka turystów po dworze, nie tylko realizuje swoją pasję, ale poznaje bliżej lokalną społeczność, z którą jest już bardzo blisko związana.
Jej związek z Danielem robi się coraz poważniejszy, i choć mężczyzna jest policjantem i musi się ukrywać, wydaje się, że nic nie może zburzyć szczęścia Julianny. Niestety dobre chwile nie mogą trwać wiecznie, bo Daniela ścigają mafiosi a nad dworem w Zaleszycach zbierają się ciemne chmury. Niespodziewanie pojawiają się jego spadkobiercy, którzy mają zamiar urządzić w nim hotel. 
Julianna w końcu poznaje dalsze, powojenne losy Emili zakochanej w Wiktorze, ostatnim dziedzicu Zaleszyc. Okazuje się, że kobieta przeszła piekło obozu koncentracyjnego i tylko miłość do Wiktora ocaliła ją od popadnięcia w obłęd. Los sprawia, że odnajdują się po wojnie, ale Wiktor ma żonę, co ostatecznie przekreśla szansę Emilii na szczęśliwe życie. Jednak, czy można tak łatwo zrezygnować z miłości swojego życia? Czy Emilia i Wiktor wyrzekną się miłości? Jakie konsekwencje będzie miał ich zakazany związek?
Jednocześnie Julianna powoli odkrywa bolesną historię babci Nusi i jej zakazanej miłości do radzieckiego żołnierza, Griszy, historię która wpłynie na losy dworu w Zaleszycach. Jakie jeszcze sekrety skrywa babcia Nusia i czy będzie mogła uratować zaleszycki dwór? 
Tymczasem życie Julianny i Daniela zawiśnie na włosku.... Niespodziewanie pojawiają się żądni zemsty mafiosi, którzy nie tylko trafili na ślad Daniela, ale porwali najbliższą mu osobę. Będzie musiał dokonać dramatycznego wyboru....
A jakby tego było mało, na jaw wychodzą kolejne sekrety, których odkrycie przysporzy wielu osobom niezwykle silnych emocji...
Tak bardzo czekałam na tę premierę, że jak tylko książka trafiła do mnie to pochłonęłam ją w jeden wieczór. 😊 Agata Sawicka stworzyła absolutnie cudowną, ciepłą i wzruszającą historię zaleszyckich kobiet, w której nie brakuje sekretów, cierpienia ale też ogromnej miłości. I choć po pierwszym tomie miałam jakieś podejrzenia, to absolutnie nie spodziewałam się takiego zwrotu akcji pod koniec 😱 No i znowu muszę uzbroić się w cierpliwość w oczekiwaniu na kolejny tom.


Zobacz także

27 komentarze

 1. Książki, które tak wciągają są najlepsze. Koniecznie muszę przeczytać oba tomy :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Musze zapytac mamy czy juz zna ta ksiazke, mysle ze jej sie spodoba :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Raczej nie moje klimaty, ale cieszę się że Tobie przypadła do gustu :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo zainteresowała mnie ta książka i z chęcią bym ją przeczytała :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Myślę, że mogłabym polubić się z bohaterami i ogólnie z całą fabułą. Być może się na nią skuszę.

  OdpowiedzUsuń
 6. Raczej nie czytam takiej literatury, ale kto wie :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Lubię historie, które tak wciągają, że można je przeczytać w jeden wieczór :) A okładka tej książki, jest naprawdę ładna i zachęca do lektury ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. takie ksiązki które aż tak wciągają są najlepsze! zdecydowanie

  OdpowiedzUsuń
 9. Lubię książki tej autorki :)

  OdpowiedzUsuń
 10. wszystko co dobre szybko się kończy, czasami czuję żal gdy przekładam ostatnie kartki dobrej książki . po tą chętnie sięgnę

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. oj ta książka pozostawia ogromy niedosyt i mnóstwo zagadek do rozwikłania

   Usuń
 11. O rany to faktycznie nieźle musiała Ci się spodobać :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. oj tak, teraz muszę się męczyć z oczekiwaniem na kolejny tom :-)

   Usuń
 12. Zapisuje na swojej liście książek do przeczytania :) Zapowiada się super!

  OdpowiedzUsuń
 13. Nie znam twórczości tej autorki, ale chętnie bym to zmieniła 😊

  OdpowiedzUsuń
 14. Myślę, że tematyka spodobała by się mojej babci. Ona lubi takie klimaty.

  OdpowiedzUsuń
 15. Fajnie ze ksiazka jest trafiona. To i ja spróbuję ją przeczytac. Może będzie mi odpowiadać.

  OdpowiedzUsuń
 16. Miałam okazję czytać jedna książkę tej autorki i była super chetnie przeczytam i ta.

  OdpowiedzUsuń
 17. Bardzo lubię takie książki :) chętnie przeczytam tą książkę :)

  OdpowiedzUsuń
 18. Nie słyszałam o tej autorce :) Ale fajnie, że Tobie się podoba ta książka :)

  OdpowiedzUsuń
 19. Brzmi jak książka, która spodobałaby się mojej mamie i babci :D Przy okazji im ją podsunę :D

  OdpowiedzUsuń
 20. Skoro pochłonęłaś ją w jeden wieczór to musiała być faktycznie bardzo ciekawa :)

  OdpowiedzUsuń
 21. Szybko Ci poszło:) No ale są takie ksiązki, wiem coś o tym. Ode mnie leci polecenie na nurowska książki - są bardzo dobre.

  OdpowiedzUsuń