Compliflora Femina - suplement diety dla kobiet aktywnych

23 września

Nadeszła ukochana przeze mnie pora roku, bo mimo chłodniejszych i kapryśnych dni, lubię jesień w całej jej palecie barw. Dni wprawdzie zaskakują zmienną aurą, ale to jest ten czas, kiedy z przyjemnością ubieram się na cebulkę, a ubrania letnie łączę z jesiennymi. Staram się sukcesywnie budować swoją odporność, lepiej się odżywiam ale też wprowadziłam fajną aktywność, mianowicie raz w tygodniu jeżdżę z córką na basen. I właśnie z myślą o wizytach w miejscu publicznym jakim jest basen, sięgnęłam po Compliflorę Femina, która odbudowuje florę bakteryjną. 
Czym jest Compliflora Femina i kiedy warto po nią sięgnąć?
Compliflora Femina to suplement diety zawierający kompozycję 4 specjalnie wybranych szczepów bakterii z rodzaju Lactobacillus, które wchodzą w skład naturalnej, prawidłowej mikroflory układu moczowo-płciowego. Dzięki zastosowaniu specjalnej, unikalnej technologii produkcji z udziałem kapsułek o spowolnionym uwalnianiu, szczepy bakterii Lactobacillus zawarte w preparacie są chronione przed niekorzystnym środowiskiem kwasu żołądkowego, zatem docierają bezpośrednio do miejsca kolonizacji.
Pałeczki kwasu mlekowego są naturalnie występującymi bakteriami w drogach rodnych kobiety. Szczepy zawarte w Compliflora femina są szczególnie polecane: przy stosowaniu antykoncepcji hormonalnej/środków antykoncepcyjnych kobietom aktywnym , np. podczas podróży, w momencie korzystania z basenu w okresie ciąży, połogu w trakcie menstruacji lub po menstruacji do codziennego uzupełniania prawidłowej flory bakteryjnej.
 
Compliflora Femina sprawdzi się zwłaszcza wtedy, kiedy nie mamy warunków, aby skorzystać z toalety, czy też korzystamy z miejsc publicznych, w których jak wiecie, poziom czystości jest różny, a i bakterie lubią się tam mnożyć. Bardzo łatwo jest zaburzyć florę bakteryjną swojego organizmu, a dzięki Compliflorze Femina i obecności pałeczek kwasu mlekowego, szybciej przywrócimy swój organizm do prawidłowego funkcjonowania. Sposób życia, wiek kobiety, dieta, mają istotny wpływ na florę bakteryjną okolic intymnych. W pewnych sytuacjach może zajść konieczność utrzymania równowagi, dlatego warto uzupełnić mikroflorę poprzez przyjmowanie probiotyków doustnych.
1 kapsułka zawiera:
Szczepy bakterii kwasu mlekowego:
Lactobacillus rhamnosus LR06 (DSM 21981) 1 x 10/9 CFU*
Lactobacillus plantarum LP01 (LMG P-21021) 1,5 x 10/9 CFU*
Lactobacillus acidophilus LA02 (DSM 21717) 2 x 10/9 CFU*
Lactobacillus fermentum 100B (6189) 1,5 x 10/9 CFU*
* - CFU - jednostka tworząca kolonię
 

Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu.

 • Nie należy przekraczać zalecanej dziennej porcji.
 • Zrównoważony sposób żywienia i prawidłowy tryb życia jest ważny dla funkcjonowania organizmu człowieka.
 • Suplement diety nie może być stosowany jak substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety.
 • Przechowywać w temperaturze pokojowej.
 • Suplementy diety powinny być przechowywane w sposób niedostępny dla małych dzieci.
 • Chronić od wilgoci i światła.


Zobacz także

8 komentarze

 1. Bardzo ciekawy suplement, na pewno warto się zainteresować :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Myślę że suplement warto zaintwtesowanka czytałam już o nim kilka razy

  OdpowiedzUsuń
 3. Takie suplementy są bardzo ważne nie tylko dla aktywnych kobiet. Może sięgnę po nie.

  OdpowiedzUsuń
 4. Fajnie, że teraz ten suplement jest w wersji dedykowanej tylko kobietom.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ostatnio regularnie sięgam po probiotyki i faktycznie zauważam ich pozytywny wpływ na mój organizm. Tego konkretnego nie znam, ale będę go mieć na uwadze :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Sezon grypowy chyba już w pełni, ale jeszcze powinien się rozkręcić, tak więc sezon na leki uważam za otwarty. Ja już przetestowałem neosine forte i na pewno jeszcze nie raz zażyje...

  OdpowiedzUsuń